Sony Xperia 1 III çok iddialı geliyor

Cihazın fiyatının ne olacağı henüz belli değil. Sony’nin bu konudaki sessizliği, Xperia 1 III’ün ne kadar iyi bir değer olduğunu ölçmenin zor olduğu anlamına geliyor. Ancak profesyonel düzeyde bir kamera sizin için her şeyden daha önemliyse, vereceğiniz paraya değecek. Cihaz 12 megapiksel, 24 mm eşdeğeri Exmor RS sensöre sahip. Telefon saniyede 20 fotoğraf çekebilecek. Seri çekim modları akıllı telefon kameraları için yeni bir şey değil. Ancak Sony’nin yaklaşımı Xperia 1 II test edildiğinde kesinlikle çarpıcı fotoğraflar ortaya çıkarmıştı. Buna göre 1 III’den de benzer özellikler bekleniyor.

Bu ana sensör, 12 megapiksel ultra geniş kamera ve derinlik verilerini toplayan bir uçuş süresi sensörü ile çevrili, ancak 12 megapiksel telefoto kamera, Sony’nin bu yıl çıkardığı en etkileyici şey olabilir. Şirket, 1 III’ün dünyadaki “gerçek” optik yakınlaştırma özelliğine sahip ilk telefonu olduğunu iddia ediyor. Yani, telefoto lens öğelerini rakip akıllı telefonlarda olduğu gibi yalnızca dijital yakınlaştırma hilesine güvenmek yapmıyor. Buna göre kamera 75 mm ve 105 mm odak uzunluklarında ciddi netlik sağlayacak.

Elbette, bu sensörler doğru yazılım olmadan pek öneme sahip olmazdı. Xperia 1 serisinde bu yıl yeni olan özellik uçuş zamanı kamerasına ve hareket halindeki nesneleri daha iyi izlemek için bazı kullanışlı algoritmalara dayanan tam gelişmiş gerçek zamanlı nesne algılama. Cihazda manşet dışı çekimler için yararlı bir Temel mod da bulunuyor. Sony’nin kamera takıntısı videoya da uzanıyor: 1 III, şirketin algoritmik olarak geliştirilmiş SteadyShot’ı 4K120’ye kadar yüksek çözünürlüklerde çekim yapabilir. Görüntü sabitleme özelliği titremeyi kontrol altında tutuyor. Sony’nin Cinema Pro uygulaması proje bazlı çekimde de yarar sağlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir