Hafta sonu marketler (bakkallar) kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor, kaça kadar açık? Market çalışma saatleri 17-18 Nisan 2021!

Hafta içi ve hafta sonu market ve bakkalların çalışma saatleri koronavirüs önlemleri kapsamında yeniden güncellendi Koronavürüs tedbirleri kapsamında, cumartesi ve pazar günü sokağa çıkma yasağı geçerli olacak. Milyonların gözü şimdi hafta sonu marketler açık mı, kaçta açılacak? sorusunun yanıtında.  

Hafta sonu marketlerin çalışma saatleri sokağa çıkma yasağı ile beraber gündeme gelen konulardan oldu. Sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu cumartesi ve pazar günleri market, bakkal, manav, kasaplar ve kuruyemişçiler saat 10.00’dan itibaren belirtilen saate kadar hizmet verebilecekler.

HAFTA SONU MARKETLER KAÇTA AÇILIYOR, KAÇTA KAPANIYOR, KAÇA KADAR AÇIK?

İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan genelge ile sokağa çıkma yasağının detayları belli oldu. Bu genelgeye göre hafta sonu yasağı cuma günleri saat 19.00’da başlayıp, pazartesi günleri saat 05.00’de tamamlanacak.

Sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu cumartesi ve pazar günleri market, bakkal, manav, kasaplar ve kuruyemişçilerin 10.00-17.00 saatleri arasında faaliyet gösterebileceği vurgulanan genelgede, “65 yaş ve üzeri ile 18 yaş altında bulunanlar hariç zorunlu ihtiyaçlarının karşılanması ile sınırlı olmak ve araç kullanmamak şartıyla (engelli vatandaşlarımız hariç) ikametlerine en yakın market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçilere gidip gelebilecek. Aynı saatler arasında market, bakkal, manav, kasap, kuruyemişçiler ve online sipariş firmaları evlere/adrese servis şeklinde de satış yapabilecek.” ifadeleri kullanıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir