Eksi 10 Derecede Vatanı Savunan ‘Hudut Kartalları’

Kış aylarının gelmesiyle birlikte Şırnak’ta sıcaklığın -10 derecelere kadar düştüğü yüksek rakımlı Irak sınırının üs bölgelerinde vatan savunması yapan ‘Hudut Kartalları’ aralıksız bir şekilde terörle mücadele etmeye devam ediyor. Son teknolojiyle donatılmış olan üs bölgelerinde terör hedeflerini imha eden komandolar, Irak’ın kuzey bölgelerindeki yasa dışı faaliyetlere de izin vermiyor.

Hudut Kartallarının etkin ve caydırıcı terörle mücadele faaliyetleri ile kış aylarında hem terörün hem de yasa dışı kaçakçılık faaliyetlerinin önüne geçiliyor.

Gelişmiş teknolojik donanım ve teçhizatlar kullanılan üs bölgelerinden Sumaktepe Üs bölgesi ve ırak topraklarındaki 1986 metrelik rakımda kurulan yeni üs bölgesi olan Şişetepe Üs Bölgesinde askerler zorlu kış şartlarında vatanı savunuyor.

Yerli üretim olan silahlar ve teçhizatlar kullanan Türk Askerleri her zaman olduğu gibi bu kış da karla kaplı dağlarda zorlu şartlarda teröristlere ağır darbeler vurarak yurdu koruyor.

Nöbet mevzilerinde görevinin başında olan Türk askerleri, karlı dağları kameralarla izleyerek geçiş yollarını tespit ediyor. Bugüne kadar teröristlere ait pek çok sığınak ve mağarayı tespit eden Hudut Kartalları, bu bölgelerde saklanan ve depolanan silah ve malzemeleri de imha ederek, terör örgütünün yaşam malzemelerini yok ediyor.

Irak’ın kuzeyinden yapılması muhtemel saldırılara karşı Sinat ve Haftanin bölgelerinde yerli üretim silah ve teçhizatlar kullanılarak saldırılara gelişmiş sistemlerle karşılık veriliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir